Konstrukce dřevostaveb

Dřevo je obnovitelný materiál přijatelný vůči životnímu prostředí. Vyznačuje se také skvělými tepelnými vlastnostmi a dlouhou životností. Dřevěné prvky zajišťují v okamžiku zhroucení vyšší statickou pevnost než jiné materiály.

Dřevostavby stavíme osvědčeným systémem Two by Four. Jedná se o konstrukci, která se staví přímo na základové desce. Výhodou tohoto systému je jeho flexibilita. Do poslední chvíle lze provádět změny, které klient při "ladění" projetové dokumentace opomněl (posunutí okna, příčky, apod). Další nezanedbatelnou výhodou je snadná kontrola správného provedení konstrukce (parozábrany, izolace, opláštění,..).

Jelikož existuje mnoho způsobů a skladeb stěn. Jako firma jsme Vám schopni realizovat jak difůzně uzavřenou skladbu, tak i difůzně otevřenou nebo např. vyměnit polyuretanou pěnu za vatu.

Způsob výstavby je suchý, díky čemuž nejsou potřebné technologické přestávky. Dřevěná kostra domu sestává z KVH hranolu (lepeného a sušeného řeziva, které je ofrézované a ofazetované). Dřevostavba má štíhlou konstrukci obvodové stěny, což oproti klasické technologii zvětšuje podlahovou plochu. Domy jsou realizovány s 20 letou zárukou na konstrukční systém.

Schéma obvodové stěny standard

Schéma obvodové stěny standard

Schéma vnitřní příčky dělící

Schéma vnitřní příčky dělící

Schéma vnitřní příčky nosné

Schéma vnitřní příčky nosné

Skladba střešního pláště - Střešní krytina Bramac Max - vázaný krov

Skladba střešního pláště

Skladba zatepleného podhledu - na vazníky

Skladba zatepleného podhledu - na vazníky
Napište nám

V případě, že jste nenašli všechny důležité informace, které byste chtěli
vědět, neváhejte nám napsat a my váš dotaz zodpovíme co nejdříve.


Označené* položky jsou povinné.

Volejte - Pokud chcete rychlejší reakci, neváhejte nám zavolat: (+420) 728 405 961